PONIEDZIAŁEK 23.03.2020

Witam Was w drugim tygodniu naszej nauki zdalnej. 
Będziemy w nim przede wszystkim doskonalić umiejętności mnożenia 
i dzielenia. Przypomnimy też sobie zasady bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania. 



Język polski 
W weekend powitaliśmy kalendarzową wiosnę. W sobotę i niedzielę pogoda spłatała nam figle i zamiast słońca za oknem podziwialiśmy padający śnieg. 
Przypomnij sobie poznane przez nas przysłowie "W marcu jak w garncu" - co ono oznacza ?
Czy znasz inne przysłowia związane z wiosną ?

1. Otwórz zeszyt do języka polskiego i zapisz temat : " Witaj wiosno !"
Jeśli znasz przysłowia o wiośnie zapisz je. Możesz zapisać takie:
  • Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata
  • Gdy dzika gęś w marcu przybywa , ciepła wiosna bywa
  • Choć już w kwietniu słonko grzeje, nieraz pole śnieg zawieje

Zastanów się co oznaczają, porozmawiaj o nich z kimś z domowników. 

2. Otwórz elementarz na stronie 46 i przeczytaj wiersz autorstwa Natalii Usenko pt. "Pobudka".

  • Opowiedz  jak wygląda wiosna przedstawiona w wierszu. Podczas wypowiedzi pamiętaj  budowaniu pełnych zdań. 
  • Znajdź w tekście wszystkie przymiotniki. Przypomnij sobie na jakie pytania odpowiada przymiotnik i co określa. Jeśli nie pamiętasz - odpowiedź znajdziesz w swoim zeszycie. 
  • Jak Ty wyobrażasz sobie wiosnę ? Narysuj na kartce z bloku wiosnę, tak jak ją sobie wyobrażasz. Pokażesz mi obrazek w szkole. Możesz też wysłać do mnie zdjęcie 😊           
3. Otwórz zeszyt ćwiczeń na stronach 46 i 47  "Sprawdzam siebie" i uzupełnij zadania.  Jeśli chcesz możesz skorzystać z przepisu z zadania 1 i wykonać wiosenne kanapki.


4. Wiosną przyroda budzi się do życia. Czy zauważyliście jakieś zmiany w swoim otoczeniu ? Może trawa się zazieleniła lub zakwitły kwiaty ? Może udało Wam się zobaczyć jakieś ptaki wracające do naszego kraju. 
Tutaj możecie zobaczyć na żywo, podgląd gniazda do którego przyleciały już  bociany. Nie spędzają one całego dnia w gnieździe więc zobaczycie je jeśli będziecie mieć troszeczkę szczęścia BOCIANY
a tutaj inne kamerki WSZYSTKIE KAMERKI



MATEMATYKA

Jestem ciekawa jak wypadła przygotowana przez Was kartkówka. Czy przygotowaliście trudne zadania i czy udało Wam się dokonać sprawiedliwej oceny 😊😊😊😊

W tym tygodniu cały czas potrzebne będą patyczki lub inne małe przedmioty, których masz 30. Możesz z nich korzystać podczas rozwiązywania zadań. 

1. Otwórz podręcznik na stronie 13. Przeczytaj treść zadania 2 i spróbuj je wykonać wykorzystując patyczki. Zastanów się nad rozwiązaniem zadania z kropką. Czy uczniów  w naszej klasie (19 osób) można podzielić na równe grupy ? Czy gdybym ja także dołączyła do którejś z grup byłoby to możliwe ? 

Otwórz podręcznik na stronie 14 i dokładnie zapoznaj się z informacjami, które są na niej zapisane. 

Otwórz zeszyt ćwiczeń na stronie 19 i rozwiąż zadanie 5. Spróbuj także rozwiązać    zadanie 1 na stronie kolejnej. Dla chętnych zadanie 2 i 3. 


Wychowanie fizyczne 

Wiosenne porządki - posprzątaj swój pokój. Pamiętaj, że ważnym elementem sukcesu jest jego odpowiednie zaplanowanie. Zastanów się co musisz zrobić. Możesz zapisać sobie na kartce a następnie wykonane czynności skreślać.
Mogą to być: umycie półek i parapetów, posegregowanie zabawek i książek, uporządkowanie szaf z ubraniami , odkurzanie, umycie podłogi (pod łóżkiem też 😎)

Powodzenia 


Na Eduelo.pl czeka na Was quiz "pogoda".
Zachęcam również do zabawy z mnożeniem i dzieleniem. Znajdziesz je w Eduelo ---> poziom klasa II ---> matematyka ---> mnożenie i dzielenie











Komentarze

Popularne posty