ŚRODA 15.04
ŚRODA
Dzień dobry Drogie Dzieci. Myślę, że wszyscy odpoczęli podczas świątecznej przerwy i możemy zacząć już naszą zdalną naukę.
Edukacja polonistyczna
Dziś nauczymy się pisać opowiadanie. Wiecie już doskonale jak powinien wyglądać opis - pisaliście go już kilkukrotnie. Zawiera on zawsze wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Opowiadanie wygląda bardzo podobnie. Nie opisujemy jednak wyglądu (tak jak w przypadku opisu) a wydarzenia (może to być jakaś przygoda, która się wydarzyła z Waszym udziałem).
Otwórzcie zeszyt do języka polskiego i zapiszcie temat lekcji. Domyślam się, że przez okres wolnych dni dłonie się rozleniwiły więc dziś poćwiczymy pisanie.
Otwórzcie niebieskie elementarze na stronie 60.
- Macie przed sobą ilustracje przedstawiające dziewczynkę w różnych sytuacjach. Przyjrzyjcie się dokładnie każdej ilustracji. Spróbujcie opowiedzieć przygodę jaka spotkała dziewczynkę. Obok każdej ilustracji znajdują się pomocnicze wyrazy, które możecie wykorzystać podczas opowiadania.
- Kiedy opowiedzieliście wydarzenia przedstawione na każdej z ilustracji ----> spróbujcie połączyć opowiadanie w całość (być może zrobiliście to już od razu). Zauważcie, że pytania pomocnicze znajdujące się nad ilustracją dzielą naszą wypowiedź na 3 części.
- Od czego się zaczęło? Jest to początek naszego opowiadania czyli wstęp.
- Co się wydarzyło później? Opowiadamy tutaj wszystkie wydarzenia, całą historię jaka miała miejsce. Jest to rozwinięcie.
- Jak skończyła się historia? Co wydarzyło się na samym końcu, możemy także napisać co my o tym myślimy. Jest to zakończenie.
Widzicie już, że opowiadanie to coś z czym już niejednokrotnie się spotkaliście. Kiedy opowiadaliście Rodzicom co wydarzyło się w szkole lub koledze czy koleżance jak spędziliście weekend ----> to właśnie jest OPOWIADANIE.
Przepiszcie teraz informacje z obrazka poniżej. Narysujcie kolorową ramkę, użyjcie wielu kolorów. Jeżeli macie drukarkę, możecie obrazek wydrukować i wkleić do zeszytu.
Otwórzcie elementarze na stronach 76 - 77. Znajdują się tutaj kolejne ilustracje również podzielone na 3 części: wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Opowiedzcie ustnie wydarzenia, skorzystajcie z pytań pomocniczych (są zapisane nad ilustracją).
Opowiadanie to opowiedziana słowami jakaś historyjka. Teraz musimy ją tylko zapisać.
Spójrzcie na stronę 77. W górnej części kartki znajdują się pytania dzielące opowiadanie na 3 części, które już doskonale znacie. Autor podręcznika rozpoczął już nasze opowiadanie
i zapisał: "Było pogodne wiosenne popołudnie".
i zapisał: "Było pogodne wiosenne popołudnie".
Przeczytajcie wszystkie zdania znajdujące się pod czerwoną kreską. Zastanówcie się do której części opowiadania pasują. Ułóżcie je w odpowiedniej kolejności i zapiszcie całe opowiadanie w zeszycie.
Edukacja matematyczna
Otwórzcie zeszyty ćwiczeń na stronie 25 i wykonajcie zadanie 2. W każdej ramce znajdują się zakupy. Waszym zadaniem jest obliczyć ich koszt. Zacznijcie od pierwszej ramki w której znajdują się 3 słoiki z dżemem. Doskonale wiecie, że aby obliczyć cenę jednego słoika należy podzielić całą kwotę przez ilość słoików 30 zł : 3 = 10 zł.
Wiemy już, że jeden słoik z dżemem kosztuje 10 zł. Patrzymy na kolejną ramkę. Mamy w niej 2 słoiki z dżemem i 1 pojemnik z miodem.
2 słoiki dżemu to 10 zł + 10 zł = 20 zł. Całość zakupów to 24 zł. Zapisujemy takie działanie 24 zł - 20 zł = 4 zł. Wiemy już, że miód kosztuje 4 zł.
Obliczcie koszt zakupów we wszystkich ramkach. Oczywiście jeżeli potraficie wykonać obliczenia w pamięci - nie musicie ich zapisywać.
Wykonajcie także zadania 5 i 6 ze strony 26 (niektórzy z Was już wykonali wcześniej te zadania). Poćwiczcie mnożenie i dzielenie
Wychowanie fizyczne
Po świątecznym lenistwie należy się troszeczkę rozruszać 😃 Ja też ćwiczę z Wami 😏😄😄
Na dziś to już wszystko.
Do jutra !!!
Miłego dnia 🙋
Komentarze
Prześlij komentarz